Пологівський МНВКП`ятниця, 26.04.2024, 07:43

Главная | Професія "Оператор комп'ютерного набору" | Регистрация | Вход

Ми даємо знання, необхідні для успіху!

Стрімкий розвиток комп`ютерної техніки її різноманітного програмного забезпечення – це одна з характерних прикмет сучасного періоду розвитку суспільства. Технології, основним компонентом, яких є комп`ютер, проникають практично в усі сфери людської діяльності. Те що ще недавно вважалося фантастикою, тепер завдяки науково-технічному прогресу, особливо прогресу в області комп`ютерних технологій, стало реальністю.

Комп`ютерні технології застосовують  у видавництвах і великих бібліотеках, у парламентах і міністерствах, у банках і на складах, у системах зв`язку та системах управління транспортом, у податкових системах та системах розваг, тощо. Тепер практично неможливо  уявити сучасний офіс без повсякденного та широкого застосування комп`ютерних технологій. Комп`ютер став неодмінним атрибутом робочого місця працівників багатьох професій.

В цих умовах продовжує зростати попит на комп`ютерних спеціалістів високої кваліфікації.

Першою ланкою для досягнення комп`ютерних вершин саме є програма підготовки спеціалістів з фаху "Оператор комп`ютерного набору” з вмінням користуватись багатьма базовими програмами.
Програма курсу "Оператор комп`ютерного набору"  передбачає засвоєння слухачами основ сучасних інформаційних технологій і оволодіння ними знань в різноманітних галузях використання та експлуатації персональних комп`ютерів, а також їх сучасного програмного забезпечення; ведення організаційно-розпорядчої документації, діловодства, трудового законодавства, основ організації та охорони праці, ринкової економіки тощо.

Учбові розділи програми розподіляються так:
Перший рік навчання:
1. Основи роботи на персональному комп'ютері (архітектура та конфігурація ПК);
2. Керування процесами у операційній системі (операційні системи MS DOS,Windows, віруси та антивірусні програми, архівація  даних,  стандартні та службові програми Windows);
3. Технології комп'ютерної обробки інформації (обробка текстової інформації за допомогою Microsoft Word, обробка табличної інформації за допомогою Microsoft Excel);
4. Сервісне програмне забезпечення;
5. Охорона праці;
6. Машинопис;
7. Професійно-практична підготовка;
8. Літня виробнича практика.
Другий рік навчання:
1. Робота з базами даних за допомогою Microsoft Access, програми дизайну та верстки, PowerPoint, презентації та демонстраційна графіка, Internet);
2. Обробка графічної інформації за допомогою Microsoft Power Point.
3 Основи роботи в Internet.
4. Основи діловодства
5. Техніка пошуку роботи;
6. Професійно-практична підготовка.

Особлива увага приділяється професійно-практичній підготовці та освоєнню всіх виробничих операцій.  Важлива значення для оператора комп‘ютерного набору має також швидкість набору та форматування текстів, уміння працювати з будь якою периферійною технікою. Кабінети спеціальності „Оператор комп`ютерного набору” оснащені необхідними комп’ютерними аксесуарами та периферійними пристроями, навчальний клас обладнаний сучасною технікою – це 24 персональних комп‘ютера, сканери, принтери різних типів, використовується найпоширеніше і найновіше програмне забезпечення.

Класи для теоретичного та практичного навчання відповідають державним санітарним правилам і нормам влаштування та оснащення. Робочі місця викладачів і учнів в повній мірі відповідають ергономічним та естетичним вимогам.
Викладачами широко використовується навчально-методичне забезпечення, довідково-інформаційні системи,   інформаційно-навчальні та контролюючі програми, презентації, тести, ділові комп’ютерні ігри. Враховуючи сучасні вимоги  викладачі не мають морального права обмежуватися рамками діючої програми, що спонукає їх до створення сучасних  методичних розробок та проведення додаткових занять з учнями. Це дає можливість учням в майбутньому без особливих перешкод перейти від навчання до подальшої практичної роботи.

Курс підготовки спеціальності „Оператор ЕОМ” ведуть висококваліфіковані  викладачі, які мають спеціальну вищу освіту, великий досвід педагогічної і методичної роботи. Вони систематично підвищують свій професійний рівень, вдосконалюють методи і засоби роботи з учнями, враховують вимоги сьогодення до підготовки фахівців.

За останні роки розвиток комп’ютерної техніки, рівень вимог до випускників фаху „Оператор комп’ютерного набору” значно зріс. Усе більше число батьків, вчителів і учнів приходять до переконання, що в результаті отриманих знань про комп`ютери і придбаних навичок роботи на них діти будуть краще підготовлені до життя і матеріального благополуччя в мінливому світі.

Погода в Украине Погода в Украине Погода в Украине
«  Квітень 2024  »