Пологівський МНВКЧетвер, 25.04.2024, 23:49

Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход

Охорона праці і техніка безпеки під час роботі з ПК

Основи безпечної роботи на ПК:
Для збереження здоров'я користувача ПК слід застосовувати захисні фільтри для моніторів чи обладнати робоче місце секретаря, оператора комп'ютернного набору сучасним компютером, який не має шкідливого впливу на здоров'я людини.
Компютер необхідно встановити так, щоб за ними було легко та зручно працювати. У процесі роботи поза не повинна втомлювати, все необхідне для роботи має бути під рукою. Монітор слід встановити на рівні очей оператора, відстань між монітором та обличчям повинна бути  40-70 см. Сидіти потрібно рівно, не горблячись, спираючись на спинку стільця. Недостатнє оствілення є однією з причин швидкої втоми. Найкращим визнано природне освітлення. Світло повинно падати зліва або спереду.
Найбільш поширені захворювання операторів та секретарів - порушення хребта, захворювання мязів рук, варикозне розширення вен - виникають і розвиваються внаслідок неправильних поз. Тому важливо слідкувати за правильною поставою, дотримуватись графіка роботи та відпочинку, виконувати спеціальні вправи для зняття м'язового напруження та фізичного стомлення. Також  серед працівників офісів поширені хвороби очей. Тому після кожної години роботи виконують вправи для очей. Поверхня екрану повинна буди чистою, без пилу.
Безперервна робота з екраном відеомонітора не повинна перевищувати:
     -для учнів 10-11-х класів та студентів ВНЗ - 50 хвилин;
     -для дорослих - не більше 6 годин.
При роботі на клавіатурі руки повинні бути сухими та чистими. Натискайте на клавіші плавно, не допускайте різких ударів.

Основи електробезпеки:
Електробезпека -це система організаційних і технічних заходів і засобів, які забезпечують захист людей від шкідливого і небезпечного впливу електричного струму, електричного поля і статичної електрики.
Електротравматизм - це явище, що характеризується сукупністю електротравм.Електиротравма- це травма, викликана впливом електричного струму або електричної дуги.
Особливості електротравматизму:
     - Організм людини не наділений властивістю, за допомогою якої можна було б визначити наявність електроструму;
   -  Електротравма може виникнути без посереднього контакту зі струмопровідниками, частинами устаткування(ураження через електричну дугу, крокову напругу тощо)
    - Електричний струм, проходячи через тіло людини, діє не тільки в місцях контактів і на шляху проходження через організм, а й на центральну нервову систему, що спричиняє до ураження внутрішніх органів (порушення нормальної діяльності серця, зупинку серця тощо).
 Дія електричного струму на організм людини супроводжується зовнішнім ураженням тканин та органів у вигляді механічних ушкоджень, електричних знаків, електрометалізації шкіри, опіків.
Електричний струм, проходячи через організм людини, призводить до термічної, електролітичної та біологічної дії.

Основи пожежної безпеки:
Пожежна безпека - це стан об'єкта, при якому виключається можливість пожежі, а у випадку її виникнення вживаються необхідні заходи щодо усунення негативного впливу небезпечних факторів пожежі людей, споруди і матеріальні цінності.
Протипожежний режим- це комплекс встановлених норм і правил поведінки людей, виконання робіт і експлуатації об'єкта, спрямованих на забезпечення пожежної безпеки.
Пожежна безпека но об'єктах народного господарства забезпечується організаційними(розробка правил, інструкцій, інструктажів з протипожежної безпеки; інструктування і навчання робітників та службовців; організація дотримання належного протипожежного нагляду за об'єктами), технічними заходами( дотримання пожежних норм, вимог та правил при влаштуванні будівель, споруд, складів; підтримання у справному стані систем опалення, вентиляції.
Вогнегасильні речовини. Вогнегасильні речовини при введенні до зони горіння знижують швидкість горіння або повністю його припиняють.Вони можуть бути газоподібними (вуглекислий газ, водяна пара), рідкими (вода), твердими (сухий пісок, земля). До вогнегасильних речовин відносяться також азбестові, повстяні або брезентові простирадла.
При винекненні пожежі та надзвичайних ситуацій дзвонити 101.

Надання першої допомоги при нещасних випадках:
Наслідки нещасних випадків залежать від того, наскільки швидко і кваліфіковано надано потерпілому першу медичну допомогу. Затримка долікарської допомоги або неправильне її надання може призвести до серйозних ускладнень у лікуванні, інвалідності та навіть до смерті потерпілого.
Майже завжди травма трапляється раптово і викликає в людини почуття безпорадності, розгубленості. Не всі знають, що треба робити, як швидко визначити характер і тяжкість травми. В таких випадках необхідні спокій, рішучість, уміння швидко і правильно організувати надання першої допомоги до прибуття мед. працівників.
1.Вивести потерпілого з оточення, де стався нещасний випадок.
2.Надати потерпілому найбільш зручне положення, що забезпечує спокій.
3. Визначити вид травми(перелом, поранення,ь опік).
4. Визначити загальний стан потерпілого, встановити, чи не порушені функції життєво важливих органів.
5. Розпочати проведення необхідних заходів:
   -зупинити кровотечу;
   -зафіксувати місце перелому;
    -вжити реанімаційні заходи(оживлення): штучне дихання, зовнішній масаж серця;
    -обробити ушкоджені частини тіла.
6. Одночасно з наданням долікарської допомоги необхідно викликати швидку допомогу за номером 103

Категория: Мои статьи | Добавил: Serge (07.05.2013)
Просмотров: 1360 | Рейтинг: 0.0/0 |
Ім`я *: